Wyposażenie Teatru w nowoczesny i energooszędny system oświetleniowy i nagłośnieniowy wraz z agregatem prądotwórczym.

Celem zadania jest nabycie sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego wraz z własnym zasilaniem na potrzeby działalności artystycznej oraz warsztatowej Instytutu.

 Instytut od 2017 roku realizuje programy Ministra realizując projekty takie, jak Teatr w Stodole, Cyrk na Kółkach, Kino Manualne - objazdowa Akademia Sztuki, czy przygotowując oryginalne spektakle teatru przedmiotu jak: "Kobieta z Wydm", czy "Gould - Wariacje". Do realizacji wszystkich tych projektów potrzebuje niezawodnego sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego, również z własnym zasilaniem. Wyposażenie teatru, który w tym roku ma już 27 lat, a wcześniej nigdy nie aplikował o pomoc w zakupie takiego sprzętu, jest koniecznością. 

W ramach zadania zakupione zostały: kolumny nagłośnieniowe, mikrofon nagłowny, dwa miksery, dwa statywy, dziesięć reflektorów led, sterownik świateł, dwa statywy oświetleniowe, cztery belki poprzeczne, agregat prądotwórczy.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.