Warsztaty malarstwa

Prowadzący: Paweł Bołtryk Heban

absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie od 1987 r. prowadzi Pracownię Rysunku.

Ważniejsze wystawy indywidualne: - Galeria Weiser Elephante, Berlin, 1988; - Przemijanie, Galeria DAP, Warszawa, 1993; - Lilith,Widzialne,niewidzialne Galeria PBK 1998, - Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa, 2001; - Philodenron Hastatum, Galeria 3A, Warszawa, 2004; - Monstera Deliciosa, Galeria 3A, Warszawa, 2007; - Hortus Conclusus,Galeria XX1,Warszawa 2011; - Continuum - Galeria Salon Akademii,Warszawa 2011; - Zamrożona Abstrakcja - Galeria Kasyno Podkowa Leśna, 2012. Wystawy zbiorowe: - The Ekspresive Strugle, Buffalo Gallery, Nowy York; - Projekt Visum, Berlin,; - Ecce Homo, Galeria Studio, Warszawa; - Concuencias, Ketle Yard Gallery, Cambridge; - Ecce Homo Galeria Studio,Warszawa; - Widzialne niewidzialne Galeria PBK, Warszawa; – 100% Malarstwa, Galeria Królikarnia, Warszawa;

 O zajęciach

 Podróż to wezwanie w obliczu nowego,nieznanego. Wiąże się z projektem poszukiwania. Zmianą stałych dekoracji. Wyruszając w obszary nieznane, gdzie tubylcy porozumiewają się nieznanym nam językiem,możemy obserwować rzeczywistość poprzez gesty i dźwięki jedynie domyślając się ich znaczeń. Rozwijamy domysły i wyobraźnię odnośnie roztaczającej się przed nami wizji. Taką ekscytującą podróżą może być współpraca z dziećmi,małymi artystami posługującymi się wyłącznie własną intuicją,wrodzonym instynktem i wyczuciem kompozycji i które chciałbym jako artysta malarz zaprosić do wspólnie malowanego obrazu. Techniki malarskie i rysunkowe: kredki, węgiel rysunkowy, tusz, farby akrylowe. Podłoże: przeklejone i zagruntowane płótno naciągnięte na drewnopodobnych płytach (o rozmiarach minimum 1,5 m x 4 m lub większym w zależności od ilości dzieci partycypujących w tej akcji, papier .

Warsztaty Rzeźby Interaktywnej

 Prowadzący: Adam Walny

Absolwent Wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, dyplomowany snycerz. Od 1995 roku prowadzi autorski teatr przedmiotu Walny-Teatr. W 2007 roku założył Instytut Teatru Przedmiotu – objazdowy zespół edukacji teatralnej. W 2012 roku otwierał swoim „Hamletem” scenę lalkową na Zamku Elsynor w Danii. Od kwietnia do końca października gra na festiwalach w kraju i za granicą. Od listopada do marca prowadzi warsztaty pisania scenariusza, adaptacji tekstu, budowy i animacji tradycyjnych i autorskich technik teatru lalek oraz gry aktora przedmiotem, itp. Zdobywca kilkudziesięciu nagród na festiwalach w kraju i zagranicą, wielokrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 Opis zajęć

Zajęcia łączące doświadczenia performansu, rzeźby i sztuki lalkarskiej. Materiałem bazowym będzie tektura i papier. Korzystać również będziemy z koloru, który będzie elementem prowokującym. Będziemy tworzyć pudła, kufry i skrzynie oraz wypełniać je zaskakującą zawartością. Kufry, pudła i skrzynie będą posiadały obce elementy człekokształtne, które będą sugerować funkcje i przeznaczenie...przeznaczenie ich, poprzez zaskakującą zawartość będzie zupełnie inne. Interaktywność to zaskakująca historia z przedmiotem w roli głównej.

 Warsztaty Cyrkowe

 Prowadzący (w Kleszczelach i Policznej): Robert Telesfor Poryziński

 Przygodę z żonglerką i innymi sztukami cyrkowymi rozpoczął w 2010 r.. W 2013 założył  trupę kuglarską "Straszydło w Drodze". W latach 2014-16 prowadził warsztaty w MCK w Płońsku oraz szereg pokazów kuglarskich. Prowadzi też zajęcia z dziećmi w przedszkolach. Elementy żonglerki wykorzystywał w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Ponadto prowadzi grupę teatralną i organizuje festiwale teatrów lalkowych.

 Prowadzący ( w Boćkach i Czeremsze) Paweł Coolek Kulesza:

 Jako artysta sceniczny wykorzystuje wiele technik kuglarskich, a jego specjalizacją jest ogień. Założyciel grupy Fireheads, w której tworzą niesamowite show przy muzyce granej na żywo. Pasjonat życia, lubiący odkrywać różne formy sztuki.

 Opis zajęć

 Do zajęć zaproszone są wszystkie grupy wiekowe. Uczestnicy będą się uczyć sztuki żonglowania piłeczkami, obręczami i maczugami. Uczestnicy zajęć zyskują większą pewność siebie i motywację do dalszego samodoskonalenia,  ponadto rozwijają koordynację ruchową i wyobraźnię, Żonglowanie uaktywnia i synchronizuje obie półkule mózgowe, przez co wpływa na poprawę wyników w nauce.

Warsztaty Muzyczne

 Prowadząca: Aleksandra Tabor

 Pedagog, aktorka Teatru Tetraedr, realizatorka wielu projektów artystycznych, laureatka prestiżowych festiwali teatralnych. Monodram pt.:"Musimy mieć dobre życie" w jej wykonaniu, zdobył wiele głównych nagród na międzynarodowych festiwalach. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie "teatr”.

 Opis zajęć:

 Tchniemy nową energię w dawne zabawy rytmiczno – słowne, w piosenki, wyliczanki i wołanki. Poznamy zabawy taneczne i zręcznościowe, do których trzeba przyjaciół, sznurków, patyków i przedmiotów „codziennych”. Otworzymy walizkę pełną niezwykłych przedmiotów z których możemy wydobywać dźwięki ładne, brzydkie, delikatne i mocne.

Stworzymy orkiestrę, która zaskoczy wszystkich słuchaczy arcyoryginalnymi kompozycjami instrumentalno – głosowymi.

Warsztaty Ceramiczne

 Prowadząca: Agnieszka Jowita Romaniuk

 Prowadzi w Policznej Pracownię Ceramiczną Kamionka

Pracownia Ceramiczna Kamionka Agnieszka Jowita Romaniuk

 O zajęciach:

W czasie warsztatów przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych można będzie zapoznać się z technikami pracy w glinie, wykonać samodzielnie swoje dzieło i rozwijać swą kreatywność poszukując połączeń między gliną i cyrkiem.