Projekty

20, 21 października 2023 r. ⏰godz.: 19:00 DZIĘGIEL 4, WSTĘP WOLNY

Już niebawem wszystkich miłośników sztuki teatralnej czekają nie lada emocje i przeżycia artystyczne.

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z niekonwencjonalnym teatrem zapraszamy w dniach 13 i 14 września do Dzięgla (gm. Konarzyny). Tam, w ramach projektu „Teatr na Klepisku 2023”, spotkają się polskie i litewskie teatry wiejskie.  

teatrstodolany.pl >>>

Teatr Obojga Narodów. Rekonstrukcja dramaturgii, propozycja realizacji oraz wymiana zespołów teatru stodolanego Polski Wschodniej.

Festiwal Apocalipticon dotyka pierwszych powodów, dla których zająłem się teatrem. Kruchość istnienia. Jego dotykalna przemijalność.

Już 10 sierpnia rusza trzecia edycja „Teatru w Stodole” – imprezy, która niezmiennie  cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów odwiedzających Podlasie. Instytut Teatru Przedmiotu, który jest pomysłodawcą całego wydarzenia, przygotował nie lada gratkę dla wszystkich miłośników teatru.

Spotkanie z muzyką, teatrem, filmem na terenach przygranicznych

Walny-Teatr. Teatr Polska.

Celem projektu jest prezentacja spektaklu teatru przedmiotu inspirowanego wybitnym dziełem literackim w małych miejscowościach bez stałej sceny teatralnej.

W 2017 r. w miejscowości Policzna miało miejsce uroczyste otwarcie sali teatralnej Instytutu Teatru Przedmiotu w stodole, wydarzenie transmitowała TVP Kultura.

Ballady i Romanse - Mickiewicz pod strzechy. To projekt zakładający autorską inscenizację trzech ballad mickiewiczowskich w technice kina manualnego.