Misteria Obojga Narodów - promocja polskiego teatru ruchomych figur w Republice Litewskiej
podczas Festiwalu Aitvaras.
Już niebawem wszystkich miłośników sztuki teatralnej czekają nie lada emocje i przeżycia artystyczne.
Wyposażenie Teatru w nowoczesny i energooszędny system oświetleniowy i nagłośnieniowy wraz z agregatem prądotwórczym.
Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z niekonwencjonalnym teatrem zapraszamy w dniach 13 i 14 września do Dzięgla (gm. Konarzyny). Tam, w ramach projektu „Teatr na Klepisku 2023”, spotkają się polskie i litewskie teatry wiejskie.
Podkategorie
Cyrk Na Kółkach 2021
To projekt ingerencji sztuki i artystów w życie wsi i miasteczek Podlasia. Nasz projekt adresowany jest do wszystkich mieszkańców i ma zbudować przestrzeń wspólnych działań, zawierającą się w trzech różnych sposobach aktywności: zabawy, twórczości, nauki. Proponujemy warsztat malarstwa, rzeźby interaktywnej, warsztaty muzyczne, cyrkowe i ceramiczne. Zajęcia będą prowadzone przez świetnie wykształconą i doświadczoną kadrę. Każdy dzień zwieńczony zostanie spektaklem teatralnym na najwyższym poziomie. Akcji towarzyszyć będzie wystawa rzeźby interaktywnej z przewodnikiem.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Zacznij od Bacha
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020”
„Zacznij od Bacha to projekt popularyzacji sztuki teatru przedmiotu w środowiskach wiejskich; projekt jej żywej i twórczej obecności w otwartej przestrzeni publicznej. W programie, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem lokalnych partnerów (domów kultury, Instytucji pozarządowych oraz nieformalnych grup artystycznych) znalazły się: warsztaty tańców barokowych, warsztaty teatralne i spektakle teatralne poświęcone osobie i twórczości Jana Sebastiana Bacha. Każdy spektakl poprzedzało wprowadzenie w tematykę używanej techniki teatralnej czyli opis autorskiej techniki nadmarionety klawiszowej oraz krótka nota dotycząca dwóch bohaterów przedstawienia Glena Goulda i Jana Sebastiana Bacha.